Automatyka.eu

Systemy ochrony osób i maszyn – nowy kontroler bezpieczeństwa SC22

TURCK | Wtorek, 23 grudzień 2008r.

Kontroler bezpieczeństwa SC22 to uzupełnienie oferty firmy TURCK z zakresu oferowanych produktów ochrony osób i maszyn.

System_ochrony_osob_i_maszyn_preview

Wyposażony w liczne wejścia przeznaczony jest do pracy jako część centralna systemu kontrolującego wszystkie urządzenia bezpieczeństwa pracujące na danej maszynie. SC22 w zależności od kategorii współpracujących z nim komponentów oraz sposobu ich podłączenia spełnia wymagania kategorii bezpieczeństwa 2,3 lub 4. Wyposażony został w 22 wejścia – największa liczba wejść w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań – oraz 3 podwójne wyjścia bezpieczne i 10 wyjść pomocniczych. Moduł jest programowalny i umożliwia konfigurację za pomocą przycisków i wyświetlacza umieszczonych na obudowie lub z poziomu darmowego software‘u. Spośród istniejących na rynku rozwiązań jest on jedynym tego typu urządzeniem oferującym dwa sposoby programowania.

Kontroler obsługuje praktycznie każde urządzenie bezpieczeństwa takie, jak wyłączniki mechaniczne bezpieczeństwa, wyłączniki awaryjnego zatrzymania, kurtyny bezpieczeństwa, itp. Poza tym może obsługiwać również standardowe sygnały pochodzące z urządzeń bez kategorii bezpieczeństwa.

SC22 przeznaczony jest głównie do aplikacji całościowego zabezpieczenia maszyny, gdzie przy stosowaniu jednego produktu uzyskujemy możliwość kontrolowania różnych urządzeń bezpieczeństwa ograniczając w ten sposób ilość potrzebnych komponentów (przekaźników bezpieczeństwa), jak również liczbę fizycznych połączeń, zmniejszając tym samym nakład pracy, jak i ryzyko błędu.

System_ochrony_osob_i_maszyn_small

Komentarze

dodaj komentarz

Partnerzy serwisu

  • Gigaom_color

Oferty pracy

Więcej

Polecamy